Aplikacje, strony internetowe, gry wspomagające naukę programowania

Pomysły, porady nauczycieli
ODPOWIEDZ
michał Benek
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 9:53 am
Kontakt:

Aplikacje, strony internetowe, gry wspomagające naukę programowania

Post autor: michał Benek » czw kwie 19, 2018 10:13 am

SCRATCH
https://scratch.mit.edu - Przejrzysta aplikacja, dostępna również w języku polskim, dzięki której, uczniowie w prosty i przyjemny sposób nauczą się w tworzyć gry, animacje i interaktywne historyjki, którymi będą mogli dzielić się z innymi. Wystarczy zaledwie kilka godzin, aby uczeń zrozumiał działanie programu i rozpoczął samodzielne tworzenie swojego wirtualnego świata.

GODZINA KODOWANIA
http://godzinakodowania.pl - Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, znaleźć tam można łamigłówki, proste zadania dla klas I-III.

SCOTTIEGO
https://scottiego.com/pl/ - Gra edukacyjna stworzona przez ekipę z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego o nazwie Scottie Go! Polski wynalazek łączy ze sobą fizyczną grę z aplikacją mobilną. Dziecko ma do dyspozycji kartonowe klocki, służące do pisania programów oraz program, który pozwala je zeskanować i przekształcić na zachowanie Scottiego i innych bohaterów. Na małego gracza czeka wiele zadań o rosnącym poziomie trudności, które powoli wprowadzają go w świat programowania. Polecana, moim zdaniem, dla młodszych uczniów

CODECOMBAT
https://codecombat.com -gra RPG przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Jest dostępna z poziomu przeglądarki i uczy programowania w znanych językach, takich jak Python czy JavaStript. Wcielamy się w niej w bohatera, któremu — za pomocą konkretnych komend — wydajemy polecenia, przechodząc kolejne poziomy gry. W każdym z nich dostajemy zadanie, które należy zrealizować wpisując odpowiedni kod. Po jego wykonaniu, otrzymujemy informację, czego się nauczyliśmy.

PHOTON
http://meetphoton.com/pl/start/ - Photon to mały, interaktywny robot edukacyjny, sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, dostępnej na smartfony i tablety. Jak zapewniają producenci — jest to pierwszy na świecie robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Mali gracze, pokonując kolejne poziomy, rozbudowują możliwości zabawki, a tym samym nabywają wiedzę z dziedziny programowania. Photon zawiera elementy RPG oraz gry zespołowej, co dodatkowo uatrakcyjnia go w oczach najmłodszych użytkowników.

RUN MARCO!
https://www.allcancode.com/runmarco - prosta, ale wciągająca gra oparta na kodowaniu blokowym. Dostępna w języku polskim. Polecam !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości