Język angielski - przydatne witryny

Pomysły, porady nauczycieli
ODPOWIEDZ
Sonia_91
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 18, 2018 3:21 pm
Kontakt:

Język angielski - przydatne witryny

Post autor: Sonia_91 » pn cze 18, 2018 6:45 pm

Dla klas młodszych polecam stronę anglomaniacy.pl. Można tam znaleźć słownictwo podzielone na wiele działów a do każdego działu są gry interaktywne, które działają na tablicy multimedialnej, więc można je z powodzeniem wykorzystywać na lekcjach.
Dla klas starszych do utrwalania słownictwa idealna jest strona quizlet.com, na której można znaleźć słownictwo dostosowane do podręczników. Można również stworzyć własne zbiory słówek. Do każdego zbioru tworzony jest słownik z wymową, fiszki oraz zadania i gry interaktywne. Strona sprawdza się na lekcjach powtórzeniowych. Uczniowie chętnie wykonują zadania przy tablicy i grają w gry.

Sonia_91
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 18, 2018 3:21 pm
Kontakt:

Re: Język angielski - przydatne witryny

Post autor: Sonia_91 » pn cze 18, 2018 6:56 pm

Strona britishcouncil.org oferuje mnóstwo gier, zabaw, zadań, filmików i bajek zarówno dla klas starszych, jak i młodszych.
Dla uczniów klas starszych (w sekcji LearnEnglish Teens) materiały podzielone są wiele działów, m.in. czytanie, pisanie, słuchanie, mówienie, gramatyka. Zadania często poprzedzone są ciekawymi filmikami i słuchankami.

iviteacher
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 18, 2018 7:42 pm
Kontakt:

Re: Język angielski - przydatne witryny

Post autor: iviteacher » pn cze 18, 2018 8:05 pm

Świetne narzędzie pracy. Często korzystam z Klasoteki – blog nauczycielki nauczania początkowego, prezentuje materiały dla uczniów szkoły podstawowej.Uczniowie chętnie udzielają się na tych lekcjach i łatwiej zapamiętują nowe zagadnienia i materiał.Polecam zajęcia z tablicą multimedialną!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość